Arcibiskupské lesy a statky Olomouc se otevírají lidem v regionu

28.8.2020

Olomoucký, Zlínský: Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, které spravují více než 42 tisíc hektarů lesa na území Jeseníků, Rychlebských hor, Hostýnských vrchů či v okolí Mírova a Kroměříže, nově nabízí prodej palivového dříví, pronájem loveckých chat turistům a prodej zvěřiny přímo spotřebitelům.

Společnost se tak chce přiblížit lidem v regionech, kde pečuje o svěřené církevní lesy.

,,V historickém kontextu je církevní správa lesů neodmyslitelně spjata s regionem, ať už se jedná o Jeseníky, Rychlebské hory, Kroměřížsko, nebo okolí Velehradu. Našim cílem je obnovit užší propojení s lidmi v regionu a nabídnout jim produkty přímo z lesa, u kterého žijí,“ vysvětluje jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc Ing. Petr Skočdopole a dodává, že zájemci se mohou na lesníky obracet s požadavky na zvěřinu, palivové dříví či pronájem lovecké chaty, a to na kterémkoliv z polesí ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc (Kroměříž, Chvalčov, Mírov, Domašov, Rejvíz, Vápenná).

,,Zvěřinu si lidé mohou vyzvednout prakticky ihned po odlovu s jistotou, že se jedná o čerstvou a vysoce kvalitní potravinu. Zájemcům nabízíme profesionálně zachlazené celé kusy v kůži bez hlavy a běhů. Rádi bychom docílili toho, aby se zvěřina opět stala součástí běžného jídelníčku, a nejen luxusní delikatesou v drahé restauraci,“ doplňuje Ing. Petr Skočdopole.

Kromě zvěřiny se lidé mohou obrátit na lesníky s poptávkou po palivovém dříví. ,,V nabídce máme jak smrkové dříví, tak i  jiné druhy měkkých a tvrdých dřevin. Lidé si mohou dříví vyzvednout na odvozním místě přímo v lese. Přímá cesta z lesa ke konečnému odběrateli je nejen ekonomicky výhodná, ale je i šetrná k životnímu prostředí,“ říká Ing. Petr Skočdopole.

Nejen zvěřinu a dříví, ale i nevšední zážitky nabízí lesníci z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. S letošní sezónou poprvé přišli s nabídkou loveckých chat, které jsou volně přístupné k pronájmu široké veřejnosti.

,,Naše společnost spravuje více než čtyři desítky loveckých chat, které již neodmyslitelně patří ke koloritu krajiny a místní je dobře znají. Ve většině případů se jedná o dřevěné stavby s více než stoletou historií, které návštěvníky odtrhnou od moderních technologií a zaručí ničím nerušený odpočinek. Tento druh odpočinku nyní nabízíme široké veřejnosti,“ uzavírá správní ředitel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Ing. Josef Kundrát.

PRODEJ PALIVOVÉHO DŘÍVÍ

PRODEJ ZVĚŘINY

PRONÁJEM LOVECKÝCH CHAT

ČÍST VÍCE

PRODEJ PALIVOVÉHO DŘÍVÍ

PRODEJ ZVĚŘINY

PRONÁJEM LOVECKÝCH CHAT