Nákup nových pomůcek na lesní pedagogiku

1. 10. 2020

Školní mikroskopy, dřevěné makety zvířat, poznávačky hub či stromů nebo dovybavení lékárniček jsou nově součástí výbavy lesních pedagogů ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc. 

Nové pomůcky pro lesní pedagogiku zafinancovala dotace Olomouckého kraje s názvem Program na podporu aktivit v oblasti životního prostředí a zemědělství 2020, jejíž účelem je podpora zvýšení povědomí široké veřejnosti v oblasti environmentální, udržitelného rozvoje využívání krajiny a v oblasti zemědělství. Dotace ve výši pětatřiceti tisíc korun pokryla široké spektrum pomůcek pro děti i dospělé. Nové pomůcky na lesní pedagogiku tak mohly poprvé posloužit v rámci akce "Po stopách zvěře", která se uskutečnila 22. 9. 2020 ve venkovním areálu společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc. 

Společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc se věnuje programům lesní pedagogiky jak ve formě dynamických vycházek v lese, tak formou interaktivních besed přímo ve školách a především zábavných akcí pro celou rodinu se soutěžními stanovišti. Více informací o lesní pedagogice u Arcibiskupských lesů a statků naleznete ZDE.

ČÍST DÁLE

Více o lesní pedagogice u ALSOLu

Po stopách zvěře - den s lesní pedagogikou v Arcibiskupských lesích a statcích Olomouc

Policisté si spolu s lesníky posvítili na motoristy v lese

...další aktuality