Skip to main content

V čele Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. stanul Ing. Arnošt Buček

 Novým jednatelem společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. byl zvolen Ing. Arnošt Buček, dosavadní ředitel výrobního úseku společnosti.

Ing. Arnošt Buček se narodil 17. prosince 1986 do rodiny lesníků. Po základní škole absolvoval Střední lesnickou školu v Hranicích a dále pokračoval na Lesnickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. Ještě v době studia v roce 2007 nastoupil do Obory Radějov, kde se vypracoval na pozici správce obory. Od roku 2009 do roku 2015 zároveň vykonával pozici předsedy představenstva společnosti Leoš Novotný, a.s. V roce 2015 nastoupil do společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. na pozici referenta pro myslivost a ochranu lesa, později byl jmenován výrobním ředitelem společnosti a tuto pozici vykonával až doposud.

,,Momentálně se potýkáme s dozvuky kůrovcové kalamity, našim úkolem je proto definitivně se s kalamitou vypořádat a pokračovat v řádné správě svěřeného majetku.

Rád bych se zaměřil také na zvyšování kvalifikace zaměstnanců, neustálé zlepšování pracovních podmínek a umožnění pracovního růstu, protože největším bohatstvím firmy jsou její dobří zaměstnanci,“ stručně přiblížil svou vizi fungování společnosti nový jednatel Ing. Arnošt Buček.

Ing. Arnošt Buček je ženatý, má dvě děti a mezi jeho koníčky patří myslivost, četba, cestování a turistika.

Výrobním ředitelem společnosti se stal Mgr. Robert Psota, který doposud pracoval na pozici referenta pěstební a těžební činnosti.

 

Joomla SEF URLs by Artio