Chata Opavská

Chata Opavská se nachází zhruba sedm kilometrů od obce Rejvíz v Jeseníkách uprostřed překrásných lesů Chráněné krajinné oblasti Jeseníky. K chatě vede lesní cesta, sjízdná také osobním automobilem s povolením k vjezdu do lesa. 

Informace o chatě

8

bez vody a elektřiny, vytápění kamny, potok vzdálený 200 m od chaty, suchá toaleta

dostupné autem s parkováním vedle chaty, venkovní posezení, lokalita blízko turistických tras

900,-vč. DPH/za objekt za noc

Ukázat na mapě

Rezervovat chatu (od 1. 7. 2020 do 31. 8. 2020 obsazeno)

Za chatu odpovídá: Pavla Šichovákontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., +420 730 598 151

Vyhlídky na Čertových kazatelnách

Z přírodní rezervace Račí údolí nedaleko Javorníku (Olomoucký kraj) vede turistická trasa ke skalnatým útvarům tzv. Čertovým kazatelnám, které nabízí výhled do širokého okolí.

Informace

Cesta k Čertovým kazatelnám vede kolem zrekonsturované secesní tančírny, kde je možné navštívit turistické infocentrum a kavárnu. K samotným Čertovým kazatelnám se můžete dostat lesní stezkou, která je v první polovině ohrazená zábradlím. Stezka vede do mírného kopce a je vhodná pro pěší turistiku.

Další odkazy

Více informací o Čertových kazatelnáchVíce informací o Secesní tančírně v Račím údolíVíce informací o turistické stezceVíce informací o polesí Vápenná

Místo na mapě

Akce pro veřejnost

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc pořádají pro širokou veřejnost Dny otevřených dveří, veřejné programy lesní pedagogiky či společné výsadby. Sledujte naše stránky a navštivte některou z nabízených akcí.

Plánované akce pro rok 2020

Den lesa pro děti z mateřských škol

Oslavy lesa na Floře Olomouc

Pojďme zalesnit Hostýnské vrchy

Svatohubertská pouť na Sv. Hostýně

Uplynulé akce v roce 2019

POJĎME ZALESNIT HOSTÝNSKÉ VRCHY

POJĎME ZALESNIT JESENÍKY

SVATOHUBERTSKÁ POUŤ NA SV. HOSTÝNĚ

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ POLESÍ KROMĚŘÍŽ

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ARCIBISKUPSKÝCH LESŮ A STATKŮ OLOMOUC

Další odkazy

Soutěže pro veřejnostInformační kampaněLesní pedagogika

Naučná stezka k Mechovému jezírku

Naučná stezka Národní přírodní rezervací vede od obce Rejvíz nedaleko Jeseníku (Olomoucký kraj) malebným lesem až ke vzácnému Mechovému jezírku uprostřed rašelinišť.

Informace

Naučná stezka k Mechovému jezírku je dlouhá 2,2 kilometru a vede po dřevěném podvalovém chodníku skrz bažinatý les. Rovný chodník bez citelného převýšení je určen pouze pro pěší a je doplněn pěti zastaveními s informačními tabulemi o zdejší lokalitě.Dojít k naučné stezce je možné z obce Rejvíz po modré či zelené značce, samotný vstup na stezku je zpoplatněn příspěvkem na udržování dřevěného chodníku.Celková trasa je velmi nenáročná a vhodná i pro děti.

Další odkazy

Více informací o stezce Více informací o polesí RejvízVíce informací o lesích v CHKO Jeseníky (infografika ke stažení)Další tipy na výlet

Místo na mapě