porada_les_ped-01.jpg

29. 6. 2020

Novinky v lesní pedagogice, plánované akce lesní pedagogiky pro zbytek roku 2020 a také přednáška na téma Lesy v České republice a klimatická změna byly tématy dalšího ročníku setkání lesních pedagogů na Ramzové.

nasledky_bouri-01.jpg

24. 6. 2020

Prudké bouřky v průběhu června letošního roku postihly celou Českou republiku a nevyhly se ani polesím ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Některá polesí zaznamenala škody minimální, u jiných polesí lesníci definitivně zmapovali a vyčíslili škody až nyní.

exkurze_vls-01-01.jpg

18. 6. 2020

Uplynulé pondělí navštívili lesníci z divize Mimoň Vojenských lesů a statků ČR polesí Rejvíz v Jeseníkách. V rámci odborné exkurze se seznámili s fungováním a lesním hospodařením Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Součástí exkurze byla také komentovaná vycházka k Mechovému jezírku v NPR Rejvíz.

plastelina-01.jpg

11. 6. 2020

Máte rádi plastelínu? Ukažte, co s ní dokážete!
Soutěžící mohou až do 30. 6. 2020 zasílat fotografie výrobku z plastelíny na téma "lesní zvěř" na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyhrát věcné ceny.

bourka-01.jpg

8. 6. 2020

Olomoucký kraj: Prudké bouře doprovázené četnými srážkami, které se v noci z neděle na pondělí prohnaly většinou území České republiky, neminuly ani polesí ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Lesníci déšť vítají, ačkoliv místy způsobil škody a zpomalí průběh prací v lese.