Skip to main content

Březnová aukce dříví

4. 4. 2022

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. uspořádaly v pořadí již třetí aukci cenného dříví.

Akce se opět uskutečnila v prostorách budovy polesí Kroměříž a dražené dříví si zájemci mohli prohlédnout v těsné blízkosti na připravených plochách v rámci lesnického úseku Zámeček v Bílanech u Kroměříže.

V březnové aukci si zájemci mohli vybrat z více než devatenácti druhů dřevin o celkovém objemu větším než 1400 metrů krychlových. Největším nabízeným kusem byl výřez statného dubu o celkové délce 6,5 metr a objemu 5,46 metrů kubických. Králem aukce se však stal pravidelný dubový výřez s dokonalou kresbou o rozměrech 3,2 metru a objemu 2,22 metrů krychlových.

foto: vítěz březnové aukce dříví

Aukce probíhala stejně jako v předchozích dvou kolech prezenční a obálkovou metodou. Vítaným zpestřením bylo zapojení se dalších 12 lesnických subjektů, které nabídly své dříví k dražbě a významně tím rozšířily nabídku.

„Aukce dříví je významnou událostí, kde se spolu setkávají správci lesů, obchodníci se dřívím i dřevozpracovatelé. Je to okamžik, kdy dochází ke zhodnocení práce několika generací lesníků, kteří se o dané lesní porosty po desetiletí i staletí starali a starají,“ uvedl Ing. Arnošt Buček, jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.

foto: březnová aukce dříví

Příští kolo aukce cenného dříví společnost plánuje na podzim letošního roku.

Přínosem tohoto způsobu prodeje je, že cenné dříví ze zralých mýtních porostů najde odpovídající využití u specifického okruhu zpracovatelů a získá tak na přidané hodnotě. Výnosy z aukce dříví naopak umožní vlastníkům lesů nejen financování obnovy a výchovy lesa, ale také např. obnovu lesních cest, studánek a tím posílení ostatních užitečných funkcí lesa.

foto: březnová aukce dříví

ČÍST DÁLE:

Nabídka poplatkového odlovu kamzíka

Pozvánka: Minitrh poutních míst

Joomla SEF URLs by Artio