Svatohubertská pouť 2020

aktualizováno 12. 10. 2020

Vzhledem k současné epidemiologické situaci v šíření nákazy COVID-19 a s ohledem na aktuálně platná opatření, vyplývající z usnesení vlády ze dne 8.10.2020, bude při letošní Svatohubertské pouti zrušen doprovodný program, včetně eucharistického průvodu k obrázku sv. Huberta. 

Mše svatá v 10:15 bude sloužena P. Josefem Stuchlým SJ za všechny živé a zemřelé myslivce, lesáky, včelaře a všechny ostatní přátele přírody a jejich rodiny.
Při mši svaté smí být v bazilice podle nového nařízení přítomno maximálně 10 osob a nebude doprovázena zpěvem ani trubači. Pro ty, kteří letos na Svatý Hostýn doputují a nedostanou se z důvodu omezení počtu přítomných osob do baziliky, bude zajištěn přenos zvuku do kaple sv. Josefa, kaple Panny Marie La Salettské a do venkovních reproduktorů. I pro kaple platí omezení přítomnosti maximálně 10 osob. V prostoru okolo baziliky a u venkovního podia budou rozmístěny lavičky.
Pro ty, kdo se na Svatý Hostýn letos nevypraví nebo se z různých důvodů pouti zúčastnit nemohou, doporučujeme sledovat přímý přenos mše svaté na internetových stránkách https://hostyn.cz/kamery.html .
Věříme, že navzdory všem komplikacím, které nám současná situace přináší a přes omezenou možnost plnohodnotného osobního setkání s živým Kristem na Svatém Hostýně, se všichni spojíme v modlitbách nejen k uctění našeho patrona – sv. Huberta, ale i za brzké vyřešení současné koronavirové epidemie.
Těšíme se na setkání s Vámi všemi v příštím roce při 23. svatohubertské pouti.
Za organizátory pouti – Ing. Josef Dostál

„S ohledem na případná omezení v souvislosti s nákazou COVID – 19 je doprovodný program zrušen. Mše svatá se uskuteční pouze pro omezený počet osob. Online ji můžete sledovat na http://bazilika.nwt.cz/

ČÍST DÁLE:

Po stopách zvěře s Arcibiskupskými lesy a statky Olomouc s.r.o.

Exkurze lesníků do Saska

Další akce pro veřejnost