POZVÁNKA: Svatohubertská pouť

12. 10. 2021

Svatý Hostýn: Sobota, 16. října, bude na Svatém Hostýně patřit mysliveckým tradicím.

Po roční pauze, způsobené protiepidemickými opatřeními, se zde uskuteční tradiční Svatohubertská pouť s kompletním doprovodným programem, která vyvrcholí slavnostní mší svatou, celebrovanou arcibiskupem olomouckým Mons. Janem Graubnerem.

,,Ukázky loveckých signálů, loveckých psů, myslivečtí trubači, pásmo lesní pedagogiky a spousta dalšího bude k vidění v průběhu sobotního dne. Avšak tou hlavní náplní bude slavnostní mše svatá na počest sv. Huberta, patrona všech myslivců a lesáků.  V letošním roce opět zazní v bazilice tóny troubené Svatohubertské mše B – dur od Františka Macka v podání Trubačů OMS Přerov a pěveckého sboru Svatopluk z Uherského Hradiště“ vysvětluje jeden z pořadatelů akce Ing. Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

,,Celý program odstartuje v sobotu po deváté hodině dopoledne vystoupením Trubačů OMS Přerov a v deset hodin bude pokračovat průvodem k obrázku sv. Huberta. Na průvod naváže slavnostní mše svatá za celebrace p. Mons. Jana Graubnera,“ dál popisuje Ing. Josef Dostál a dodává, že na své si přijdou i rodiny s dětmi. ,,Pro děti máme připravený program z lesní pedagogiky – Putování za svatým Hubertem, kdy se zájemci hravou formou seznámí se základy myslivosti a lesnictví.“

Svatohubertská pouť je největším mysliveckým svátkem, kde se schází jak příznivci této tradice, tak i široká veřejnost, která se tak může o myslivosti dozvědět něco nového.

,,Srdečně zveme děti i dospělé a věříme, že si každý v bohatém programu najde to své,“ uzavírá Ing. Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

Může jít o obrázek 1 person , standing a text that says 'XXIII. Svatohubertska pout na Svatém Hostyné V sobotu, 16. rijna 2021 mše svatá V 10:15 celebruje Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucky Svatohubertská mše B-dur od Františka Macka V provedeníTrubaču OMS Prerov Péveckéha sboru Svatopluk- -UH, rídí: Filip Macek Doprovodny program: Lovecké signály Trubači OMS Prerov soubor Zátrža Lovecky pes prítel pomocník, ukázky vycviku práce -Ukázky vycviku pernatych dravcủ skupina Vancoš Koncert, Sbor Sv. Huberta Putování za Sv. Hubertem lesní pedagogika pro déti ¡dospélé- Vystavy obrazu Hany Krenkové- Ukázky lovecké lukostrelby LK 3D Mrlínek www.hostyn.cz MATICE SVATOHOSTYNSKÁ'

ČÍST DÁLE:

Dobrovolníci zalesňovali Hostýnské vrchy

Memorandum k podpoře hospodaření lesníků

Joomla SEF URLs by Artio