Vánoční koncert ve Staré Vodě

3. 1. 2021

Obnovený kostel sv. Anny ve Staré Vodě rozezněly vánoční písně od skupiny MS Band a MS Chór, v jejichž složení působí i dva zaměstnanci Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.

 

,,V kraji, kde lidská zvůle dopustila zboření tisíce domů, nespočet památek a desítky vesnic vymazala z povrchu zemského, starovodský chrám přežil. Jako jediný v celém kraji přežil vandalství německých, sovětských i československých armád.
A po mnoha létech se tu lidé opět modlí, věří, vzdávají díky a nebo jen zpívají jako my. Kostel sv. Anny a sv. Jakuba Většího na Staré Vodě není malým chrámem. Že sem za námi do místa, kam není odnikud blízko, přijede čtvrt tisícovky posluchačů, to byl skutečný zážitek a zpívat pro takhle zaplněný chrám bylo naprosto úžasné. Těšíme se na Vás opět 17.12.2022," uvedl Ing. Otakar Martinát, člen MS Bandu a referent hospodářské úpravy lesa Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.

MS Band ve Staré Vodě. Foto: Pavel Langer, www.ado.cz

Předvánoční zpívání na konci prosince proběhlo z důvodu epidemiologických opatření celkem pouze 2 krát a zúčastnilo se jej několik stovek  posluchačů, kteří se do zpěvu mohli zapojit se zpěvníky.

Celý koncert je možné shlédnout zde.

ČÍST DÁLE:

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. podpořily vybudování pomníku lesníkovi

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. podpořily sociální služby v Jeseníku

Africký mor prasat v reportáži ČT