Vánoční strom pro katedrálu

24. 11. 2021

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. věnovaly vánoční jedli před Katedrálu sv. Václava v Olomouci.

Sedmadvacetiletý strom putoval z polesí Domašov až do Olomouce na korbě odvozní soupravy, která lesníkům pomáhá při kůrovcové kalamitě v Jeseníkách a Rychlebských horách. 

,,Jsme moc rádi, že můžeme přispět k vánoční atmosféře na tak významném místě, jako je náměstí před katedrálou. Vánoční jedli jsme přivezli až z polesí Domašov v Jeseníkách, kde by v budoucnu bránila stavebním úpravám. Mohutný strom měří více než 11 metrů a podle letokruhů lesníci napočítali stáří dvacet sedm let," uvedl jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. Ing. Arnošt Buček a zároveň dodal, že adventem život jedle nekončí. ,,Máme téměř měsíc na to, abychom zvolili tu nejlepší z variant, jak s jedlí naložit. Její dříví určitě najde využití," uzavřel Ing. Arnošt Buček z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.

Vánoční jedle ozdobí připravované adventní trhy před Katedrálou sv. Václava v Olomouci, které proběhnou od 4. do 23. 12. 2021. Kromě vánočního stromu z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o. zde zájemci uvidí také stylovou vánoční výzdobu a mohou navštívit prodejních stánky, nabízejících horký punč či rukodělné výrobky.

ČÍST DÁLE:

ZPRÁVY ZE SVOL: vyjádření ke strategii EU

ALSOL připravuje další aukci dříví