Skip to main content

Lesní pedagogika na jaře u ALSOLu

16. 5. 2023

S příchodem jara se u Arcibiskupských lesů a statků Olomouc opět rozjely programy lesní pedagogiky. 

V uplynulém týdnu se naši kolegové účastnili tradiční akce u Lázní Jeseník s názvem Otevírání pramenů. V tematickém stánku naši lesní pedagogové seznámili děti se stopami zvěře a ukázali, co nepatří do krmelce.

foto: Otevírání pramenů v Jeseníku, archiv ALSOL

 

Začátek května patřil jako tradičně Farní pouti ve Zlíně, kde naši kolegové lesní pedagogové přivezli bohatý program se zaměřením na lesní biotop a lesní škůdce - kůrovce. Děti i dospělí se seznámili s životním cyklem lýkožrouta a metodami, jak se proti tomuto škůdci bránit.

foto: Farní pouť ve Zlíně, archiv ALSOL.

 Na začátku května vyrazili naši kolegové z polesí Domašov do Základní a mateřské školy Fučíkova v Jeseníku, kde dětem z prvního stupně představili život v lese a práci lesníka. Děti si na vlastní kůži mohly osahat kožešiny, zjistily čím se zvěř v lese živí a jaká zvířata vlastně mohou v českých lesích potkat.

foto: Lesní pedagogika pro děti ze ZŠ a MŠ Fučíkova Jeseník, archiv ALSOL.

V polovině března se naši kolegové účastnili každoročního setkání lesních pedagogů na Ramzové, v rámci kterého představili workshop pro starší děti a dospělé na téma klimatická změna. Workshopu předcházela krátká přednáška na téma komunikace klimatické změny u rozličných věkových skupin populace.

foto: Setkání lesních pedagogů na Ramzové - nácvik aktivit pro děti, archiv ALSOL.

 

Joomla SEF URLs by Artio