Lesníci z Arcibiskupských lesů představovali dětem život v lese

Biskupice:  Jaká zvířata žijí v našich lesích, čím se živí a jak tráví zimu, to vše se dozvěděly děti z mateřské školy v Biskupicích, kam dorazili lesníci ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc se svým programem.

„Během hodinové přednášky se předškoláci názorně seznámili se zvířaty, která obývají naše lesy. K dispozici navíc měli různé druhy paroží a kožešin, takže si vše mohli potěžkat a důkladně osahat,“ vysvětluje Ing. Tomáš Lenhart z polesí Mírov, který spolu s kolegou naučný program připravil.

Poznávání zvířat ocenily nejen děti, ale i samotní pedagogové mateřské školy. ,,Dětem i nám se výklad velice líbil. S programem jsme byli moc spokojení a chceme tak poděkovat za uskutečnění,“ vzkazuje ředitelka Mateřské školy Biskupice Alena Koutná.

Vzdělávací program pro děti v mateřské škole byl první vlaštovkou k připravovaným akcím v rámci lesní pedagogiky, které chtějí lesníci realizovat.

„Rádi bychom do budoucna uspořádali více podobných programů, kde bychom dětem i široké veřejnosti představili ekosystém a fungování lesa přímo v našem polesí,“ uzavírá Ing. Tomáš Lenhart ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.

foto: MŠ Biskupice

Kontaktujte nás

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.
Dvorského 5/17, 779 00 Olomouc - Svatý Kopeček

Kontakt na sekretariát +420 733 742 099

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.
© 2017, Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o.        #AGENTura Weboo