Skip to main content

Pátá aukce dříví přinesla úspěšné výsledky

4. 4. 2023

V pořadí pátou aukci cenného dříví uzavřelo dnes v dopoledních hodinách setkání obchodních partnerů, kteří poskytli své sortimenty k aukčnímu prodeji.

Společenské setkání provázela prohlídka všech nabízených kusů a diskuze nad výsledky aukce, která se opět setkala s úspěchem. Z celkového nabízeného množství 1956 kusů cenného dříví nebylo prodáno pouze 29 výřezů. 

Prohlídka prodaných kusů v rámci aukce. Foto: Archiv ALSOL.

Zájem o účast v aukci projevilo celkem třiadvacet kupujících nejen z České republiky, ale také Polska, Rakouska, Německa či Francie. Nejvyšší částku byli zájemci ochotni dát za hodnotný dub, jehož cena se za metr krychlový vyšplhala na 32 798,- Kč. Největší zastoupení z 15 druhů nabízených dřevin měly právě duby, avšak velký zájem byl mezi kupujícími i o modříny či ořešáky.

Ing. Arnošt Buček, jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o., při setkání s dodavateli. Foto: Archiv ALSOL.

Počty prodaných kusů i utržené částky v aukci byly zhruba srovnatelné s uplynulou únorovou aukcí, takže lesníci naplnili svá očekávání. Změna však nastala u zvýšení počtu prodávajících, kteří nabídli své dříví do aukce. Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. vnímají tuto skutečnost jako velmi pozitivní signál důvěry ostatních vlastníků lesů, kteří své cenné dříví svěřili právě do této aukce.

Skládka cenného dříví o objemu více než 2 000 metrů krychlových. Foto: Archiv ALSOL.

Výnosy z aukce využijí lesníci k lesnímu hospodaření, především na obnovu lesa po kůrovcové kalamitě, ale také k budování lesnické infrastruktury a péči o stávající porosty.

Joomla SEF URLs by Artio