Akce "Pojďme zalesnit Jeseníky" již tuto sobotu! POZOR! ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ!

Rejvíz: ,,Pojďme zalesnit Jeseníky“, lákají lesníci ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. na akci pro širokou veřejnost, která se uskuteční 4. května na mýtině poblíž obce Rejvíz směrem na Dolní Údolí. Návštěvníci si společně s lesníky budou moci vysadit mladé sazenice dřevin a zároveň se dozví informace o základních pravidlech výsadby i aktuální informace o lesích v Jeseníkách. Partner akce, společnost Ridex, zase připravuje pro děti zábavné hry a kvízy.

,,Našim cílem je umožnit návštěvníkům akce získat praktickou zkušenost při ruční výsadbě nového lesa,“ popisuje jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc Ing. Petr Skočdopole a dodává, že v dnešní době mají mladí lidé neomezené množství virtuálních informací o přírodě, ale jen minimum praktických znalostí s péčí o živé rostliny, půdu a vodu.

,,Ačkoliv naši předkové v minulosti vysazovali ve větší míře smrky, dnes při zvyšující se průměrné teplotě a nižšímu úhrnu srážek musíme volit kombinace dřevin přímo ušité na míru konkrétnímu prostředí. I v případě akce „Pojďme zalesnit Jeseníky“ zkušení lesníci vybrali ideální kombinaci sazenic a velmi rádi zájemcům vysvětlí, jak mladé dřeviny správně vysazovat,“ doplňuje Ing. Petr Skočdopole.

Kromě vlastní výsadby bude pro děti připraven malý program lesní pedagogiky, který přichystala společnost Ridex.

,,V rámci akce bychom dětem zábavnou formou rádi představili základní principy ochrany lesa a zároveň přiblížili životní cyklus kůrovce a dopady jeho přemnožení na smrkové lesy. Pro všechny budeme mít připraveny drobné odměny,“ popisuje Karin Gieblová ze společnosti Ridex, která je hlavním partnerem sobotní akce.

VÍCE INFORMACÍ ZDE