Na polesí Rejvíz proběhne osmý ročník dobročinného závodu Zlatohorská Magistrála

 Rejvíz: Běh na lyžích, střelba ze vzduchovky, ale především - příspěvek na dobrou věc. V takovém duchu se ponese další ročník Zlatohorské Magistrály, která startuje příští sobotu, 23. února, a svou trasou povede i přes polesí Rejvíz, které spravují Arcibiskupské lesy a statky Olomouc. Výtěžek ze sportovní soutěže poputuje na dokončení rekonstrukce kostela sv. Anny v Horním Údolí.

,,Pro účastníky závodu máme připravenou biatlonovou trasu s délkou okruhu zhruba tři kilometry. Závodníci mají za úkol dvakrát projet okruh a vzduchovkou nastřílet co možná nejvíce bodů v terči. Děti do jedenácti let mají trasy kratší, naopak zdatnější sportovci se mohou utkat v kategorii „profi“, která obsahuje čtyři závodní okruhy,“ uvádí hlavní organizátor závodu Michal Gargulák a dodává, že na závěr bude pro účastníky připraveno občerstvení.

Výtěžek ze startovného darují organizátoři na opravu kostela sv. Anny v Horním Údolí. Jedná se tak o již druhý kostel, který se i za pomocí sportovců podařilo zrekonstruovat.

,,Když jsme v minulosti začínali s pořádáním závodů, oslovilo nás občanské sdružení v Dolním Údolí, zda bychom nepřispěli na obnovu kostela sv. Acháce. Od té doby jsme výtěžky ze závodu horských kol i ze závodu běžek věnovali na opravu tohoto kostela, který se podařilo úspěšně dokončit a dnes v něm probíhají mše, koncerty, výstavy a další podobné akce,“ vysvětluje Michal Gargulák.

Po úspěšné obnově kostela sv. Acháce přišel na řadu kostel Sv. Anny v Horním Údolí.

,,Všichni jsme věděli, že v lese v Horním Údolí je kostel sv. Anny ve velmi špatném stavu, o kterém jsme často hovořili, jaká je to škoda, že tohle krásné místo je v zapomnění. Jednoho dne přišel kamarád s nápadem, že by si přál kostel opět oživit. Slovo dalo slovo a kostel začal nabývat nové podoby,“ pochvaluje si Michal Gargulák s tím, že za opravou kostela stojí spousta práce místních obyvatel, chalupářů, nadšenců a hlavně sponzorů, kteří se na tom podílí, včetně účastníků závodu, jejichž startovné putuje na nákladné opravy.

Závod startuje 23. 2. 2019 v 9:00 v Horním Údolí u lyžařského vleku.

 

Veškeré informace o závodě naleznete na stránkách www.zlatohorskamagistrala.cz