Pojďme zalesnit Hostýnské vrchy!

Chcete být u založení nového lesa? Rádi byste přiložili ruku k dílu a zanechali něco pro budoucí generace? Pak s námi pojďte zalesnit Hostýnské vrchy!

TERMÍN: 9. 10. 2021 od 10:00 do 15:00

MÍSTO: kalamitní holina u obce Rajnochovice v místní části "U Chaloupky", cca 1,5 kilometru od autobusové zastávky "Rajnochovice, Rosošná" (ukázat na mapě)

INFORMACE PRO SKUPINY: prosíme skupiny o více než 15 lidech, aby se registrovaly na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MAPA AKCE

 • Co nás čeká?

  Úkolem bude vysadit mladé sazenice stromků podle pokynů našich lesnických kolegů, kteří popíší princip správné výsadby a vysvětlí, proč je důležité nevysazovat stromky tam, kde nepatří.

  Každý si může vysadit libovolný počet stromků různých druhů dle svého výběru. Pro děti máme připraveny malé odměny.
  Sadit budeme především duby a buky.

 • Co si vzít s sebou?

  Výsadba bude probíhat na pasece, proto si prosím s sebou vezměte pohodlné oblečení, pevnou obuv, případně pracovní rukavice. Nářadí bude zajištěno. V případě velkého počtu účastníků bohužel nejsme schopni zajistit neomezený počet nářadí. Pokud máte k dispozici pevnou motyku, vezměte prosím s sebou.
 • Kde zaparkovat?

  Parkovat budete moci na označeném místě v blízkosti akce. K parkovacímu místu Vás přivedou ukazatele a parkování bude organizované.
 • Informace pro skupiny

  Registrované skupiny budou mít vyhrazenu vlastní plochu k výsadbě. Platí pouze pro registrované skupiny o více než 15 lidech. Registraci prosím proveďte do 5. 10. 2021 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 • Doprovodný program

  Partnerem akce je společnost RIDEX, která připravuje doprovodný program pro děti i dospělé.

  > ukázka feromonového lapače a povídání o kůrovci

  > hry a kvízy pro děti

  > prezentace o ochraně lesa

 Celá akce bude probíhat pouze ve venkovních prostorech za dodržení veškerých bezpečnostních nařízení v souvislosti s aktuální epidemií.

Fotografie z předchozího ročníku

  Plakát ke stažení

  Více informací o loňském ročníku

  Videozáznam z loňského ročníku

  Kontakt, dotazy

  Událost na Facebooku

  Joomla SEF URLs by Artio