Pozor na špatné parkování, varují lesníci

27. 9. 2021

Udělat o pár kroků méně a zaparkovat přímo v lese se rozhodně nevyplácí. Za nepovolený vjezd do lesa hrozí neukázněným řidičům pokuta až 100 tisíc korun. Pokutám se nevyhnou ani řidiči, kteří vozidlo odstaví na kraji lesa mimo pozemní komunikaci.

 Ačkoliv si letošní sezónu houbaři nepochvalují tolik, jako v uplynulých letech, jsou i přesto lesy plné lidí odhodlaných zaplnit alespoň dno proutěného košíku. Bohužel ne všichni se do lesa vydávají zodpovědně po svých, případně parkují na vymezených místech. 

,,Bohužel se stává, že lidé nerespektují Lesní zákon a bez povolení vjíždí motorovými vozidly do lesa, parkují na lesních cestách, nebo dokonce blokují lesní cesty, které slouží lesníkům k obhospodařování lesa. Takové situace nám, obzvláště v době podzimní etapy zalesňování, výrazně komplikují práci."

Lesníci proto apelují na houbaře a další návštěvníky lesa, aby využili řádných parkovacích ploch a nepřitěžovali práci lesníkům při lesním hospodaření i policistům, kteří musí neukázněné řidiče řešit.

ilustrační foto: houbaření láká do lesa stovky náštěvníků, archiv ALSOL

Může jít o detail food a nature

 ČÍST DÁLE:

Exkurze v Klokočné

Zprávy z tiskové konference SVOL

Joomla SEF URLs by Artio