Poklady Arcibiskupství olomouckého objevíte díky keškám

7. 7. 2021

Olomoucký, Zlínský, Jihomoravský: Za 4 nalezené kešky vstup zdarma na vybranou památku v rámci Olomoucké arcidiecéze.

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, Arcibiskupský zámek a zahrady Kroměříž, Arcibiskupský palác v Olomouci a Poutní místo Velehrad společně připravili letní soutěž pro celou rodinu. Celkem sedm kešek s QR kódy jsou rozmístěny po přírodních i kulturních památkách napříč Moravou. Cílem prázdninové soutěže je představit přírodní a kulturní bohatství Arcibiskupství olomouckého.

Krajina Moravy rozprostírající se na území spravovaném Arcibiskupstvím olomouckým je velmi pestrá a inspirující. Nachází se zde množství kulturních, církevních, technických i přírodních památek a unikátních míst. Prázdninové putování za historickými, duchovními i přírodními poklady je letos díky keškám s QR kódy a kvízovou otázkou, které jsme umístili celkem na sedmi místech napříč arcidiecézí, ještě zábavnější. Konkrétně se jedná o tyto kulturní a přírodní památky – Arcibiskupský palác v Olomouci, Arcibiskupský zámek v Kroměříži, Poutní areál Velehrad, vrchol Zlatý Chlum ve Zlatohorské vrchovině v Jeseníkách, Velké mechové jezírko v NPR Rejvíz v Jeseníkách, vrchol Kelčského Javorníku v Hostýnsko-vsetínské hornatině a vrchol sv. Hostýn v Hostýnských vrších.

Po nalezení čtyř kešek a správném zodpovězení kvízových otázek vztahujících se k danému místu získávají soutěžící vstup zdarma na jednu z těchto památek – Arcibiskupský palác v Olomouci, Arcibiskupský zámek v Kroměříži nebo Poutní areál Velehrad.

,,Myšlenka zorganizovat keškovou hru přišla v době, kdy byly téměř všechny obvyklé turistické cíle uzavřeny a jedinou možností byly výlety do přírody. V jarním období byla většina přírodních památek doslova obležena davy lidí,“ uvádí mluvčí Arcibiskupský lesů a statků Olomouc Mgr. Dagmar Málková a dodává, že snahou je přírodním atraktivitám po jarním náporu malinko ulehčit a připomenout výletníkům, jak krásná kulturní a duchovní místa, která stojí za návštěvu, u nás jsou,“ doplňuje Málková.

Soutěžní hra Objevte poklady Arcibiskupství olomouckého! potrvá od 1. července do 31. srpna 2021. Výhru v podobě vstupného zdarma lze čerpat do 30. září 2021.

Pravidla soutěže a další informace naleznete ZDE

 

ČÍST DÁLE:

Den otevřených dveří Pily Vápenná

Nový jednatel Arcibiskupských lesů a statků Olomouc s.r.o.